Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Verze pro tisk |

Akční prezident Petr Pavel.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Česká společnost a politika dnes (část 7. )

Akční prezident Petr Pavel.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Ale houby moldavite, vůbec nevíte na co já vzpomínám, tak za mě zas nemluvte. Diplomatická pravidla jsou jednoduchá. Prezident přijímá prezidenta, premiér premiéra a pod. Nezaznamenal jsem někdy něco jiného. Pavla přijal Berdt Posselt.
A co mi vadí ? Vadí mi to, že je to stejné ne-li horší, jak za komunistů, Museli jsme jsme každoročně licoměrně oslavovat a předstírat 4 týdny přátelství se SSSR a teď budeme muset přežít podobně 12 týdnů bavorsko - českých.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

No, přeshraniční festival se bez zahradníků určitě obejde. Nic povinného to není, v příhraničí se spolupracuje mezi Němci a Čechy už dávno. Dělají se různé akce a bez problémů.Nemusí se nejen povinně slavit, ale ani se nemusíte bát jako za těch hodnejch komoušů, že vás domovní nebo uliční důvěrnice, či některý jiný zdatný Čech práskne, že nemáte vlaječku za oknem.Je jasné, že někteří, zejména starší národovci, leccos těžko vydýchávají….A je pravdou, že mladší generace se bez nich v otázce česko-německých vztahů obejde docela dobře.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Jardo,nemusíte mít starost, o nějaké naše rodinné hříchy ve vztahu k Němcům. Možná by hříchem ,ale současným viděním naopak kladným, mohlo být, že se koncem války jedné mé tetě narodilo 3. dítě , zatímco strejda bojoval na západní frontě ve Francii. Přeběhl, nechal se zajmout a jako zajatec přežil bombardování Londýna. Po válce byl převezen do internačního tábora v USA. Domů se vrátil až v r.1947, Věrušku přijal za vlastní. Za války měla teta přidělené na byt 2 německé vojáky, jeden byl Věruščin otec.
Koho by zajímalo, proč Čech bojoval v Německé armádě, vysvětlím : Strejda žil v Sudetech a za protektorátu bylo jednoduché úřední změnou příjmení udělat z Čecha Němce.
Paní Šepsovou by mohl tenhle náš rodinný hřích potěšit nebo alespoň trochu zchladit v její zášti vůči mně.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Nemyslel jsem přímo vás, to se jen tak sešlo....Spíš jsem myslel obdivovatele toho zrádce Skály a jeho pevných názorů, který se sám někde chlubil, že při našem napadení pomáhal ruSSákům. A dodnes se ani nezastyděl.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

No, neplanu nějakou záští k někomu,kdo si stále myslí,že je anonymní. Kristova noho, takhle může přemýšlet jen někdo nabubřelý,který právě tou záští plane.. Mám zcela jinou náplň života a raduji se ze zcela jiných věcí. Třeba teď o víkendu bylo krásně, já jsem opět navštívila na dva dny Vídeň a její stánky s uměním,dala si v Belvederu Sachra,v Albertině čtvrtku Veltliner, dočetla skvělou španělskou detektivní trilogii od Dolores Redondo z okolí Pamplony a Navarry, kde jsem shodou okolností taky pobývala, a bavilo mne hledat si místa děje na mapě a opakovat španělštinu. . A příroda je krásná ,procházky po lese osvěžující a zajímavých knih a filmů nepřeberně. A dětského žvatlání taky. Howhg!
Pěkné dny přeji!!

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Prezident Pavel měl projev na Terezínské tryzně : Máme přijmout odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové.
My ??? Naši předkové ?

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Nešlo by konečně opravit ten titulek, autore?

Nahoru

Česká společnost a politika dnes (část 7.)

Nešlo, zkoušel jsem to. Můžete prosím poradit jak ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

/Můj účet /Moje příspěvky...

PS: znova jsem ověřil, na /Moje příspěvky lze v seznamu kliknout a /Upravit.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, díky za radu, povolal jsem nakonec svého IT poradce, ale zasáhnout opravou do nadpisu nejde žádným způsobem. Smiřme se s tím.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, zkusil jste u téma, jehož jste autorem, zasáhnout nějakou změnou do samotného názvu téma ?
U nadpisu se neobjeví ani kurzor . Dejte pak vědět.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Opravil/pomršil jsem svůj titulek "XCírkevní restituce...", viz seznam HP, ačkoli se to chovalo trochu nestandardně. Zítra zase opravím...

Dnes opraveno zpět, OK.
Včetně standardní e-mailové zprávy "Akce Církevní restituce? Samozřejmě ano! byla schválena a zveřejněna".

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, nemohu do nadpisu nijak zasáhnout i přes vaši radu, protože se mi tam neukáže kurzor, jak jsem psal

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Po volbě /Upravit se musíte nejdřív posunout níž, kde je Nadpis: a Text: - a myší tam ten kurzor vyvolat.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-doktorka-dezinformatorka-uz-neleci-40432474#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Bohužel ti lidé si nepřipouští, že ohledně toho, co šířili, zbytečně umírali lidé. Je to o výplachu mozku, kterému je náchylno až 20% populace, jak psal jeden významný psycholog. Novodobí svědkové Jehovovi. Ti taky raději zemřou, než aby přijali krevní transfuzi.
Často přemýšlím, proč stát nechrání své obyvatele před dezinformátory. Na šíření pohlavních a jiných chorob jsou zákony. V USA platí, že dezinformace, lež, není svobodou slova. Kolikrát i soukromé stanice vyply Trumpa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, děkuju za pomoc s tou opravou nadpisu. Bylo to jednoduché, když víte jak - to já nevěděl :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Není zač. Ale neměl byste si najít zkušenějšího IT poradce?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Technická pozn. je vyřešena a můžeme pokračovat dál v diskuzi.
Zdá se, že prezident Pavel se cítí být Němcem, tedy alespoň v Terezíně.
"Tato unikátní pevnost, po celé Evropě známá jako jeden z vrcholů vojenského inženýrsví se nakonec stala symbolem toho nejhoršího, čeho je člověk schopen. Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout a poučit se z nich."
České televizi se to zřejmě nelíbilo, a tak vypustila na své stránky citát bez přivlastňovacího zájmena naši.
Protestuji, nejsou to moji předkové, kdo prováděl zvěrsva v Terezíně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) 1945

Asi jste o tom neslyšel, tak pátrejte dál; bohužel to naši předkové a "vlastenci" byli:

Výměna stráží v Malé pevnosti (odkazy na poznámky z wikipedie)
Po osvobození tábora a věznice byla Malá pevnost nadále používána jako věznice. Čeští vojáci, gardisté a úředníci zde strážili vězně, kterými byli obecně Němci a osoby považované za státně nespolehlivé. Podle evidence prošlo tímto malým koncentračním táborem od května do srpna 1945 minimálně přes 2600 lidí (včetně většího počtu dětí mladších 14 let), z nichž 216 zemřelo.[28] S vězni bylo zacházeno velice brutálně, byli vražděni, ženy byly nuceny k pohlavním stykům.[28]
Konec počáteční hrůzovlády nad táborem, která byla i Čechy srovnávána s tou předchozí nacistickou,[zdroj?] přišel s epidemií skvrnitého tyfu, která propukla v Terezíně. Čeští lékaři Karel Raška a František Patočka, kteří ji přijeli potlačit, byli poměry v táboře a brutálním zacházením s vězněnými natolik otřeseni, že sepsali obsáhlé svědectví o tom, co viděli a co se dověděli, a odeslali ho spolu s rozhořčeným protestem, v němž výslovně označili věznici za „koncentrační tábor po německém způsobu“ na Úřad předsednictva vlády. Výsledkem byla výměna vedení tábora a výrazné zlepšení poměrů. Celkem prošlo Malou pevností v letech 1945–1948 asi 3800 lidí, z nichž asi 550–600 zemřelo.[29][30]

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

K tomu bych dodala,že někteří Češi by stále byli rádi,aby se o tom Terezíně nemluvilo. Že neznají dějiny, mne u takové Zuzky Majerové z Trikolory nebo zástupců SPD ,nepřekvapuje. Mimochodem- oba dva velcí čeští vědci měli za komoušů taky své osudy. Prof.Patočka byl bratr Jana Patočky, filosofa. Nebyla lepší skripta na mikračku, kterou jsme měli v třetím ročníku jako velkou zkoušku, ,než jeho.Ale nesměla se oficielně používat. Byla pouze v univerzitní knihovně, kde se dala půjčit, když měl člověk štěstí. Já ho měla. A prof.Raška? Expert WHO na infekční nemoci. Jeden z autorů úspěšného programu eradikace pravých neštovic ,ve světě vážený člověk. . Prosazoval u nás povinná očkování proti záškrtu,tetanu aj. Je autorem ,jak se dnes říká, managementu, léčby spály penicilinem.- 5 dní injekce,6 den Pendepon. Dramaticky se tím snížily pospálové streptokokové komplikace jako záněty srdečního svalu a revmatická horečka. A opět se mu čeští lidé, soudruzi, odvděčili. V r.72 za normalizace ho vyhodili z ústavu a musel do předčasné penze...
O tom, že napsali zprávu z Terezína,se vědělo,ale moc se to říkat nesmělo... Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zasvěcení vědí, pane zahradníku.
A trochu se pochlubím. Prof. Raška měl jednoho z předchůdců v mé rodině Josefa Sobotku, významného lékaře. Začal s očkováním ještě za císaře pána, který očkování proti pravým neštovicím podporoval. Pak přešel na další nemoci, především tuberkulozu atd. V rodiném archivu mám desítky tisíc záznamů, jako filantrop očkoval zdarma i děti v chudobincích a internátech. Sám pocházel z velice nuzných poměrů.
Paradoxem je, že jeho bratr, zakladatel českého vysokého učení, obor matematika, příliš očkování nevěřil. Jeho úmrtní list pak svému mladšímu bratrovi vystavil on, tuberkuloza
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Sobotka_(matematik)
A ještě k Janovi. Díky facebooku jsem dostal od přítele pohled psaný z Martinova údolí Janově manželce. Růženě baronce z Helmingerů. Ten titul dostal od císaře pána její otec, který významně přispěl na záchranu chrámu sv. Víta před zkázou a výstavbu Strakovy akademie. S Karlem Walterem. No dávám to sem, možná taky vzpomenete, jak můj děd Vilém Walter byl předělán v i-novinách na nacistu
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Michal_Pe%C5%A1ina_z_%C4%8Cechorodu
Ještě u toho chlubení. Takový příklad, že i z nuzných poměrů, ze sedmi dětí přežili čtyři, z toho Antonín byl postižen špatným vývinem kostry v důsledku nedostatečné výživy. A přesto stál u vzniku ČSR, jako zakladatel Národní socialní demokracie

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) zase Babiš

"V Polsku mohou samosprávy úplně zakázat topení uhlím. Chopili se toho v Krakově... a od září 2019 tam už do kamene nenasypete ani lopatku. Takže bez tvrdších pravidel by to nešlo. Rozumní lidé to podpoří, nejsou hloupí." O čem sním, když náhodou spím, Jak budeme dýchat?, str. 95
A dnes za pár let svým ovečkám
Tato vláda má jediný cíl, zdražit a stížit život svým občanům, i díky Eurohujerským nápadům. Už nebudete mít možnost topit v kamnech uhlím. Nevím proč...
Chudák, ta paměť nějak přestává sloužit.
Všimli jste si, že zneuznaní politici sází na národoveckou notu?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Můj příspěvek, reagoval na to, co řekl prezident Pavel ve svém projevu v Terezíně. Nemluvil vůbec o době poválečné. Zcela určitě mluvil o protektorátu a o Němcích. Jinak by to v projevu musel zmínit a oddělit. Jak by se asi v takovém zkreslení nahlíželo na atentát na říšského protektora nebo na vyhlazení Lidic ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku a vy víte, že se Češi na holocaustu nepodíleli? Víte něco o tzv druhé republice? I o tom co se dělo potom?
https://www.holocaust.cz/dejiny/soa/zide-v-ceskych-zemich-a-konecne-reseni-zidovske-otazky/antisemitismus-za-druhe-republiky/
Dával jsem odkaz na stránky Holocaust, kdy prchající Židé z České Lípy po tzv. Křišťálové noci byli vraceni našimi pohraničníky na německé území i proti vůli těch německých, kteří upozorňovali, že půjdou do koncentráku. Dokonce je v hlášení požadavek na posily, protože těch prchajících je velké množství...
A během Protektorátu to moc lepší nebylo. Většinou touha po majetku, bytu, pomsta. Ale o tom se moc nemluví. Viz Štěpánka Doležalová z Lidic. Ať už ji udal kdokoliv.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ale moldavite, vy jste fakt natvrdlej.
Z projevu PP v Terezíně : Máme přijmout odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové.
Já na to říkám : NE ! To nebyli moji předkové.
Vy klidně odpovězte : ANO přijímám ! Přijměte ji, byli to vaši předkové. Tak je to v pořádku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Asi byste měl rozlišovat/zpřesnit pojem "předkové" = Češi, nebo (pra)rodiče?

Ale pokud na Němcích (dodnes) vidíte odpovědnost za válku a holokaust, je zase na nás odpovědnost za svinstva druhé republiky, kolaboraci protektorátního zbrojního průmyslu, tabuizované zločiny divokého odsunu atd.

Už v roce 1946 vydal Karl Jaspers Otázku viny, kde filozofuje o vině kriminální (před soudem), politické, morální a metafyzické. Podobné otázky nelze odbýt holou větou nebo prohlášením...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, tuhle radu pošlete nejdříve Petru Pavlovi , aby rozlišoval a zpřesňoval své výzvy. Záměrně nezmiňuju, co píšte od druhého odstavce, protože o tom nemluvil ani PP.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Chápu, pane zahradníku. Ale pojem naši předkové se používá třeba.... co vybudovali naši předkové, ...naši předkové vytvořili společný stát Čechů a Slováků,... Prahu, kterou vybudovali naši předkové, obdivují turisté z celého světa
Jak jste psal, pocházíte ze Slovenska, tak křičte my to nebyli. Nebo... "moji předkové, občané Slovenské Štátu, tam by se toho dalo doplnit... Zrovna předkové Slováků mají hodně másla na hlavě.
Trochu nadsázka, ale pravdivá, když jsme u té druhé světové války :o)))
Jenom jsem hodil do Googlu naši předkové
jak se milovali naši předkové, jak slavili svátky naši předkové, naši předkové v městě Hodonín, V předmětu Člověk a svět jsme si povídali o životě našich předků, o jejich práci a zvycích. atd. atd.
Jenom že zahradník má rozumy z dezinfo Parlamentních listů, kde předci jsou vykládáni pouze jako pra..rodiče. No zahradník jáim na to skočí já ne. Ti naši předkové v podání P. Pavla jsou myšleni jako tisíce dalších spojení a kdo chce chápat chápe. Kdo nechce, čte Pararelní listy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Co říkáte dezolátům na soudě s Peterkovou? Ona je svolávala, to běželo sociálními sítěmi. Docela to už připomíná zfanatizované fašistické bojůvky V Německu 30. let.
Jen aby se to nevymklo vládám při jejich nečinosti z rukou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

PP nepotřebuje moje, ale ani vaše rady, zahradniku.

Navazoval jsem na vaše hloupé tvrzení (zas jeden "názor"?), jako bychom s moldavitem měli jiné předky a jinou historii než vy?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) sedmdesáté výročí

Uplynulo 70 let od schválení měnové reformy. 1.6.1953 byla provedena, zákon schválen v sobotu 31.5. odpoledne,aby si lidé nemohli ještě nějaké úspory dát do banky. Soudruzi ,jako vedoucí síla dělnické třídy, si samozřejmě mohli vyměńit,jak jinak, v příznivějším kursu než ostatní . S lidem pro lid...
Stará platidla si mohli občané vyměnit v kursu podle výše úspor a hotovosti. Do výše 300 starých korun byl směnný kurs 5 : 1, vyšší hotovost byla směňována v kurzu 50 : 1, za starých 500 korun tedy občan obdržel 10 korun nových. Vklady v peněžních ústavech byly směněny do výše 5 000 v kursu 5 : 1, vklady od 5 000 do 10 000 korun byly směněny tak, že do 5 000 platil kurs 5 : 1 a na částku od 5 000 do 10 000 kurs 6,25 : 1. U vkladů od 10 000 do 20 000 korun se postupovalo stejně jako v předchozím případě, od 10 000 byl kurs 10 : 1. Podobně u vkladů od 20 000 do 50 000 korun, od 20 000 korun výše byl kurs 25 : 1. U vkladů nad 50 000 korun se postupovalo jako v předchozích případech, částka nad 50 000 byla směněna v kursu 30 :1. Všechny vklady, vložené po 15. květnu se směňovaly v kursu 50 : 1.
„Reforma z roku 1953 je rovna státnímu bankrotu, neboť její součástí bylo anulování dluhů státu vůči domácímu obyvatelstvu. Dluhy vůči zahraničním subjektům anulovány nebyly a v následujících desetiletích se postupně splácely,“ dodává Petr Chalupecký z katedry hospodářských dějin na Národohospodářské fakultě VŠE.

Ještě připomínám,že všechny nové bankovky byly vytištěny v Sovětském Svazu a kurs koruny byl navázán pevně na rubl.

Hezký je podcast o této měnové reformě,v kterém zaznívají slova V.Širokého, Zápotockého, Zdeńka Nejedlého aj.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ústecká babička často vzpomínala, jak je okradli. Za první republiky byl důchod necelá čtvrtina platu a tak si , jak říkala špórovali. A dva roky před důchodem jim komunisté ty celoživotní úspory sebrali.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Opravím vás moldavite, moje matka pochází sice z východního Slovenska (dnes) ale z Rakousko-Uherska nikoliv ze Slovenského štátu. Národností byli Rusnáci, měli svůj jazyk, těžko byste jim rozuměl.Byli většinou negramotní Většina žila na polském území, menší část v oblasti kolem Medzilaboriec. Po válce komunisti uměle vytvořili novou národnost Rusínů a tam Rusnáky zařadili.První škola tam začala fungovat za Masaryka v r.1931. Všechny děti ze vsi šly do první třídy. Podle toho kolik jim bylo, tak měly dlouhou nebo spíš krátkou školní docházku.
Otec se narodil Čechům a jako dítě žil v Sudetech v oblasti podhůří Orlických hor,,obec byla dvojjazyčná. Mluvil česky i německy.
Jistě teď vy i pan Tichý vidíte, že mám opravdu jiné předky než vy.

Paní Šepsová , děkuji za upozornění na chybu, opravil jsem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nejsem, jak se říká mezi mladými člen skupiny Grammar Nazis,, ale 2x napsat děti šli a měli tak… Tahá mne to za oči.Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Zajímavé: Když zahradnik zakládal téma ČESKÉ politiky a furt se do ní plete, snad se taky jako my pokládal za OBČANA ČR. A najednou - jen aby krkolomně "zdůvodnil" jeden přihlouplej "názor", začne aplikovat něco jako Norimberské zákony: z 1/2 Rusnák (tedy poloviční Ukrajinec!), jen z 1/2 dvojjazyčnej Čech ze Sudet. Ach jo.

Jakou národnost uvádí při sčítání lidu? Taky k tomu potřebuje zlomky?
Rusíni (rusínsky Русины; ukrajinsky русини; polsky Rusini; slovensky Rusíni či Rusnáci) je označení pro různorodé východoslovanské etnikum, které kompaktně osidluje území v těsné blízkosti Karpat v Zakarpatské Ukrajině, východním Slovensku, Polsku a Maďarsku.[9] Podle etnických příznaků se dělí na čtyři skupiny: Lemkové, Bojkové (Verchovynci), Huculové a Doliňané (Hajnalé) na Ukrajině jsou nejčastěji Rusíni Boržavané. Ukrajinou nejsou považováni za zvláštní národ, ale za jednu ze součástí národa ukrajinského. V Polsku jsou Rusíni označováni jako Lemkové.

PS: Sám mám prababičku Twaruszkovou z Wieliczky - a plyne z toho snad něco? A příjmení jako Lohr nebo Kaulfus v rodokmenu taky moc česky nevypadají...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) a Ústava

viz Preambule Ústavy ČR (o národech/národnostech ani slovo):

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,
v čase obnovy samostatného českého státu,
věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé,
odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií,
odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství,
odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu,
prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradník je takovou ukázkou, kam až dojde člověk, když čte dezinformační ''názory''.
Klasický postup dezinformátora. Na záčátku polopravda, lež, manipulace a z ní jsou vyvozeny pravdivé názory.
Jak jsme si ukázali, pojmenování naši předci se běžně užívá jako pojmenování obyvatel žijících v době minulé na daném území. Snad tu zahradník chodil do školy
Hora Říp je památným místem české historie, k níž se váže národní legenda o příchodu našich předků do české země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/ceska-nej/historicke/hora-rip
Dezinformátor ale vybere lživý výklad, že šlo o předky konkrétní, tedy v rodokmenu daného jedince, i když z kontextu je jasné, že tak to myšleno nebylo.
No a pak si čitatele povodí kam chce. Cíl nenávidět představitele státu splněn, přesně podle scénáře šířeného dříve (i dnes) z Ruska. Dnes již ale ochotně přejímaný našimi ''vlastenci''. Po sítích již koluje několik obměn této dezinformace
Kam až to vede vidíme v kauze Peterková.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Peterková je anomální osobnost s histrionskými rysy,která potřebuje ke svému životu obecenstvo. Protože lid obecný má rád "senzace", jsou na její tzv. tiskovce i zástupci veřejnoprávních medií, bohužel. Náš slavný psychiatr prof.Vondráček by krásně její případ popsal. Dřív se o takových lidch hovořilo stručně,že jsou prdlouši, anebo,že to nemají v hlavě v pořádku.
Jenom mne napadá- kolik těch jejích příznivců,kteří tvrdí, že ČSFR nezanikla, a neuznávají ČR, bere různé sociální dávky od tohoto subjektu,který neuznávají..Asi jich nebude málo.Pecunia non olet..
Pěkný slunný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Takový jednoduchý počin. Pokud neuznávají Českou republiku a její zákony. nejsou jejími občany. Takže vysídlit. :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ještě dotaz pro sečtělého pana zahradníka. Kdo napsal
„Roztroušeni světem, stali se úmorem lidstva, co pijavice nejhoršího druhu nežijí nikde z práce své, žijí z mozolu a potu cizího, krev pracujícího lidstva musí sloužit k vyšperkování jich bohatých salonů.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jste se tu každý chlubili svými významnými rodinnými předky. Tak se pochlubím taky. Znáte jistě Andyho Warhola a jeho rusínský původ po rodičích, kteří odešli do Ameriky, tam se Andy narodil. Moje matka vyprávěla, že chodívali do Mikovej k Warholům na posvícení, byli všichni řeckokatolického vyznání. Matka Andreje a moje prababička byly sestry, žila tam ještě třetí sestra s kterou se navštěvovaly.( Za svobodna Zavadská ) Z jejich vesnice do Mikovej to je 14 km.
Muži, ti mladší odjížděli za prací za moře - na několik let.
. Můj děda tam byl 2 x. Po návratu si za vydělané peníze obvykle postavili nový dům, ale žádný luxus - z nepálených cihel s doškovou střechou. Za vesnicí je největší hřbitov z 1. svět. války na Slovensku. Všechna vojska se přesouvala sem tam a bojovaly tam mezi sebou různé armády. Pohřbených tam je skoro 7 tisíc.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan Tichý přetiskl fragment ústavy a nenalezl nic o národech a národnostích.
Wiki : Co je to národnost ? Rozumí se příslušnost k národu, národnostní nebo etnické menšině. Pro určení národnosti není rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou občan převážně mluví, nebo lépe ovládá,ale jeho vlasní rozhodnutí.
Znamená to tedy také, že nikdo jiný mě nebude přiřazovat k národu, jehož členem se necítím a nechci být. Tím méně vyčítat mi jakési zločiny jakýchsi předků.
Při vládě působí Rada vlády pro národnostní menšiny. Při sčítání uvádím národnost Rusín.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan zahradník dodnes nepochopil, že v českém jazyce se významově používá slovo předek i pro obyvatele žijící na daném území v předcházejících dobách. Asi ani nechodil do české školy. Jo když něco dezoláti do hlavy natlačí, je to více méně natrvalo.

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/za-historii-hory-rip

Jako magické místo vnímali Říp i naši mladší předkové.
http://www.praoteccech.cz/oblasti/hora-rip/

Zahradník použil pro své vědomosti opět dezinformační tisk Parlamentní listy. Typická dezinformace. Na začátku manipulace, vytrženo z kontextu a jediný možný výklad předků, pokrevní linie. A z toho vyvozovány závěry. Když se to podaří natlouct do hlavy úkol z Ruska splněn. Nevěřte svým politickým elitám, lžou vám, podvádí, uráží vás. To hlasování dole to jenom dokladuje. A ještě se ve své bublině utvrdí, že je to pravda.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Zlociny-nasich-predku-Kauza-Pavel-v-Terezine-vrcholi-Dalsimi-slovy-736646

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan zahradník dodnes nepochopil, že v českém jazyce se významově používá slovo předek i pro obyvatele žijící na daném území v předcházejících dobách. Asi ani nechodil do české školy. Jo když něco dezoláti do hlavy natlačí, je to více méně natrvalo.

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/za-historii-hory-rip

Jako magické místo vnímali Říp i naši mladší předkové.
http://www.praoteccech.cz/oblasti/hora-rip/

Zahradník použil pro své vědomosti opět dezinformační tisk Parlamentní listy. Typická dezinformace. Na začátku manipulace, vytrženo z kontextu a jediný možný výklad předků, pokrevní linie. A z toho vyvozovány závěry. Když se to podaří natlouct do hlavy úkol z Ruska splněn. Nevěřte svým politickým elitám, lžou vám, podvádí, uráží vás. To hlasování dole to jenom dokladuje. A ještě se ve své bublině utvrdí, že je to pravda.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Zlociny-nasich-predku-Kauza-Pavel-v-Terezine-vrcholi-Dalsimi-slovy-736646

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Použití parlamentních listů, AHA a Blesku pak vytvoří zajímavé interpretace faktů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Ergo kladívko: spoluobčan Z je Rusnák, narozen a celej život v Č(SS)R - ale dodnes se jaksi neintegroval? Je nepřizpůsobivý? Jakou váhu mají jeho politologické úvahy/tvrzení/názory/soudy/provokace, když pro něj (české) občanství nic neznamená?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak to je přece v jeho úvahách jasně řečeno, naši předkové jeho předky nejsou,

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, české občanství je něco jiného než národnost, nepleťte to prosím dohromady. Neříkejte o mně, že pro mě české občanství nic neznamená. To bych snad musel říct já. Každý máme své předky. Co se týká národnosti, některým na tom nezáleží a bez protestů přijmou za své i prohřešky jiných národností , které jim někdo přisoudí.
Já ne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Ach jo. Wikipedie: Pojmem "národ" se v různých zemích a jazycích (a hlavách?) odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Náš pan kolega Z ustrnul na pojmu "etnický národ" z dob našeho národního obrození (a pak bohužel taky mnoha válek, včetně té dnešní).

Politický národ stojí na občanství – za příslušníky národa jsou považováni všichni (!) jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu. Howgh.

PS:
https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rod
a
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacionalismus

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ano, vycházím z etnického pojmu a nevidím v tom nic špatného. Pojem politický národ jste si snad vymyslel. Co by to mělo být a koho by to mělo zahrnovat ?Jak byste lidi do takového "politického národa" zařazoval ?Podle čeho ?
Jak byste potom takovou směsku národností nazval ? Dejme tomu : Občané České republiky, třeba - těžko ale Češi. Proto jsou oficielně zavedeny pojmy občansví i národnost. A tu si každý volí podle svých preferencí. Jestli se cítíte být třeba Němcem - prosím, vaše volba.
Je to stejně jednoduché, jako když se jedinec rozhodne, že je ženou , protože to tak cítí. Nikdo si nedovolí mu v tom bránit - teda dneska :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak podle sčítání lidu je tu asi 700 Rusínů.
Možná by si měl něco zahradník nastudovat o národu, politickém národu ( je definován) atd.
... Příslušníky národa spojuje společná kultura, historie a jazyk, často i hospodářský život a obývané území.
Docela by mne zajímalo, jak umí zahradník rusínsky, jaké rusínské tradice dodržuje, které svátky uznává, když je ten Rusín.
O když občas mám pocit , že mluvím s jiným etnikem z východu Asie.
Tátu Čecha neuznává, takže českou odpovědnost necítí. Máme rodokmen do 16 stol. v otcovské linii. Habáni na Moravě.
Tak já jako Švýcar s tím taky nemám nic společného

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Jako obvykle: Zbytečná osvěta pro zahradnika, kterej si neumí najít relevantní informace sám a plácá nesmysly. (Nebo jen provokuje a tetelí se blahem, jak jsme zas naletěli? Není přece možné, aby o politickém národě nikdy neslyšel?)

A přitom jsou důležitější průšvihy doma i v zahraničí, přepadení soudu, dnes Kachovka!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Pro: 5. Červen 2023 - 22:24 | Jan Tichý

Jen faktická poznámka: Wikipedie není úplně relevantní zdroj "pravdy".
A druhá: není správné směšovat, dávat do jedné roviny, pojmy "občan" a "národ" (resp. příslušník toho a toho národa).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Odpovím moldavitovi podle jeho dotazu. Rusínsky mluvím, tradice nedodržuju vůbec žádné - ale ani české, náboženství také ne. V roce 2009 jsem vzal dceru na její přání " na východ " a jeli jsme vlakem trasou, jako jsem jezdíval já.
Otec s námi tenkrát nejezdil, protože tam nerozuměl nikomu ani slovo. Navštívili jsme s dcerou rodiny bratranců a sestřenic a taky hřbitovy. Přivezli jsme si spoustu poznámek k rozpracovanému rodokmenu. Byl jsem překvapenej, že jsem byl schopnej hned mluvit, dcera se skoro nechytala. Byl jsem tam naposledy v r.1968.,
Moldavite, je od vás drzé tvrdit, že tátu neuznávám.
V souvislosti se strejdou jsem napsal, jak bylo za protektorátu jednoduché udělat z Čecha Němce. Naši žili v Hradci Králové a brali se uprostřed války. Jmenoval jste se třeba Bartoš, ale protektorání úředníci vám na oddací list napsali Bartosch a bylo to. S německým příjmením jsem občas zažil na základce i šikanu, ale spíše od učitelů. To budete znát i vy, že ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jo to máte pravdu. Ono se o tom dodnes víceméně mlčí, neb by to nabouralo Benešovy dekrety. Usmívám se když slyším, že někdo za války přijal německé občanství, třeba naše starobylá šlechta z oblasti Sudet a stali se Němci

Smlouva
mezi Československou republikou a Německou říší o otázkách státního občanství a opce

Českoslovenští státní občané, kteří měli 10. října 1938 své bydliště v některé obci připojené k Německé říši, nabývají s účinkem od 10. října 1938 německé státní příslušnosti, pozbývajíce zároveň československého státního občanství, jestliže
a) se narodili před 1. lednem 1910 na území připojeném k Německé říši nebo
b) pozbyli německé státní příslušnosti dnem 10. ledna 1920 nebo
c) jsou dětmi nebo vnuky osoby, u které jsou splněny podmínky písmena a) nebo b) nebo
d) jsou manželkami osob, u kterých jsou splněny podmínky písmena a), b) nebo c).

Jen dodám, že bydliště nebylo bydliště, ale tzv. domovská obec. Na základě toho se vystěhovávali Židé, kteří s překvapením zjistili, že ačkoliv oni i rodiče žili v Praze několik desetiletí do Německa, kde je čekal koncentrák.

I to měl Prezident na mysli. Vás se to netýká, protože s otcovým češtím (jste z poloviny Čech) nic nemáte společného. Zajímavé. Řekl bych, že jste zodpovědný jenom z poloviny.

Jen dodám, že jedna část mé rodiny taky dostala z "v" uprostřed příjmení "w", otec Čech (matka Němka), zahynul během války. I když dostali tzv. potvrzení O státní spolehlivosti, radši dobrovolně na jaře 47 odjeli do Německa. S několika zavazadly. Pak k nám jezdili v Mercedesech.

Jinak diskuzi z mé strany uzavírám, protože praxe ukazuje, že národnost je pitomost. Použitá v mnohonárodnostním státě, aby se zdůvodnilo ledascos, hlavně kdo má navrch.

Vaší metodou bych mohl být Švýcar, Němec, Francouz a Čech. A vybrat si dle libosti. Je to dle mého přežitek, dobrý tak "kdo neskáče není Čech hop, hop, hop".
Nebo pro dnešní "vlastence", kteří se utvrzují, že s národními symboly jsou ti vyvolení. Z vlajky předpokládám mají i trenýrky. Na soudě s Peterkovou byl přítomen taky jeden, co měl vlajku ČR vytetovanou na plešce.

Říká se, že RU byl žalář národů. A taky, že proto, aby se ty národy mezi sebou neustále neškorpili.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Wikipedie je pro základní orientaci určitě vhodnější zdroj než třeba PL, uvádí například (vědecké) zdroje a nevytahuje se tím, že "zveřejní komukoli cokoli".
Ale když už je řeč o zhoubných důsledcích nacionalismu, ještě jsme neprodiskutovali další zásadní pojem, s. Chote:

Marxismus vznikl jako teorie vykládající zákonitosti vývoje lidské společnosti, ale současně i jako teoretický nástroj k jejímu přetváření. Jedním z jeho fundamentálních principů, který byl od vzniku marxismu pevně spjatý s revoluční činností proletariátu, byl princip proletářského internacionalismu. Reálnost i realističnost proletářského internacionalismu byla prokázána generacemi proletariátu v 19. i ve 20. století v bojích za likvidaci vykořisťování člověka člověkem, třídy třídou, národa národem, státu státem a v bojích za otevření cesty k budování beztřídní komunistické společnosti. Patří k největším objevům marxisticko-leninské teorie, který, uplatňovaný v praxi, znásobuje síly proletariátu a který naopak nerespektován vede k nevyhnutelným porážkám revolučního dělnického hnutí. Dějiny potvrdily tuto pravdu v kladném i v záporném smyslu... (atd., to jsme fakt kdysi studovali :o)
= článek s. Chládka z r. 1983, viz -
https://digilib.phil.muni.cz/_flysystem/fedora/pdf/111243.pdf

Aktuálnější je tohle:
https://www.forum24.cz/spoluzaci-napadli-holcicku-protoze-je-ukrajinka-v-zemi-kde-jsou-popularni-vudci-luzy-to-neprekvapuje

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ještě 2 malé poznámky k tomu, co jsme tady spolu s moldavitem probírali. Táta byl před okupací mobilizován. Když jsme kapitulovali, poslali ho zpátky domů. Těsně po osvobození byl povolán do služby a spolu s dalšími Čechy dělali ozbrojený doprovod pěší koloně německým zajatců. Bylo horko a tak se zastavili u studny, opřeli si o ni pušky a čekali ve stínu, až se napijí i zajatci. Nikoho z nich nenapadlo pušky sebrat. Byli totálně zbídačení a hlavně chtěli konečně domů.
S jedním českým šlechtickým potomkem jsem chodil na základku. V první třídě jsme se my děti podivovaly, co to má za divné příjmení - Heřman z Bubna. Od 2.třídy mu škola vypisovala vysvědčení a nařídila podepisovat se jen Bubna ( r.1955 ). Na jednom setkání spolužáků před časem se mu naše třídní z druhého stupně omluvila, že jí to mrzí, ale takové bylo nařízení školy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku, klidně budu dál diskutovat, ale vámi otevřené téma je na samostatnou kapitolu. Klidně ji otevřete.
Jen poslední poznámku. Často jsem přemýšlel, proč děda, který v papírech měl národnost německou (někdy českou) radši neodjel jako sestra s rodinou do SRN. Mohl. Byl nejvzdělanější, Diplom. ing. vedoucí kanceláře Škodových závodů, projektování turbín, Mluvil čtyřmi jazyky, Mohl taky jezdit v mercedesu, mít soukromé letadlo, jako jeho kamarád z kanceláře a my se taky mít mnohem lépe. Myslím, že to bylo tím, že se cítil Čechem, měl tu kořeny. Velký fanda sportu, vždy fandil nám i když jsme hráli s Německem. Často nás navštívili bývalí Cvikováci a pořád se snažil říci, že to tu není až tak špatné. Jako Němec a synek významného kapitalisty to přitom měl spočtené. Jako ing. pracoval nejprve jako pomocný pomocný stavební dělník (krátká epizoda hlavní energetik Severoskla) a za soudruhů soustružník. Smál jsem se, že mu Strana umožnila výuční list, Známky horší než na vysokoškolském diplomu. Myslím stále že národnost je pitomost, buďto se člověk identifikuje se zemí, kde žije, nebo ne a je tam cizincem. Nic dobrého to "národovectví" nepřineslo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Vracím se k tomu, co nastolil pan Tichý. Opět problém s národem. Jako pro nacisty byl rudým hadrem slovo Jude a židovská hvězda, dnes je to pro některé české "vlastence" žlutomodrá barva a Ukrajinec.
Nevím čím nám tak škodí, třetina pracuje a odvádí nemalé daně.

Stačí se podívat na stránky s. Chota. Ten pracuje v ruském žoldu. Děkuje, že Putin vyznamenal stb donašeče Nohavicu.

Takže to nebyly "kecy".
To je až neuvěřitelné, co se za vlády gangu pěti děje ... (otevřela se pro 300 tis. uprchlíků jedna pošta). Paradoxem je, že vláda plní to, co podepsali v r. 1951 komunisté. Konvence o válečných uprchlících.

Samozřejmě jsou proti americkým základnám u nás. I když se o nich ve zveřejněné smlouvě nepíše. Takže dezinfo.

Jj ..., "pokrok" nezastavíš. Hitler měl SA s holemi a dýkami, protofašistický kolaborační režim používá motorkáře ... Nevím, kdo poslal ty motorkáře na komunistickou manifestaci, ale o vládě silně pochybuji

Nicméně to přirovnání s Hitlerovými bojůvkami sedí. To můžeme vidět na demonstracích chcimírů a dezolátů. A pokud to děti doma slyší, nelze se divit

Jen některé komentáře pod článkem.
Máme tu čest s malými dezolátky, kteří jsou odrazem svých zparchantělých dementních rodičů a nevyroste z nich nic jiného, než stejný odpad. Těch pár procent z nich, kteří se tomu vzepřou, nemusíme brát v potaz.
Rusko je HOVNO! Tato holčička vymyslela krásný slogan, který budu dál šířit. A třeba si to přečtou i ti, kterým je to určeno.
Je mi hrozně líto, když někdo před zrůdnou válkou utíká do bezpečí a setká se s něčím tak děsným. Co za duševního mrzáka musíš být, když štveš své potomstvo proti nevinným. Celé rodině se hluboce klaním před jejich sílou a statečností ????????????❤️
A jeden lékař
1) ta holčička má statečnost svého lidu. ???????? i rodina na ni mohou být právem pyšní
2) učit děcka ponižovat, nenávidět ba dokonce napadat lidi v nouzi, navíc válečné běžence ze země jejíž bojovníci chrání i nás je bezbřehá ubohost
3) zvedla se vlna nabídek pomoci včetně třeba bezplatného právního zastoupení. Rodina a komunita však přes sítě vzkazuje že pokud chce někdo přispět ať přispěje #ZSU ať může vypráskat ze země ruSSácké vrahy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nepoužívat jako argumenty Hitlera nebo nacisty v interneových. diskuzích, říká nám Godwinův zákon. Značí, že jste v koncích. Seznamte se s ním.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Výstižná myšlenka

Populární Meteor se nyní dá kdykoliv poslouchat,byv stažen jako podcast do mobilu. Astronom Jiří Grygar tam vždy uvádí nějakou myšlenku, výrok známé osobnosti aj. Zde jest nejen pro tento den. Autorkou je jedna naše akademička.

To,jak se té které společnosti daří,zejména,jak se v ní žije, do značné míry záleží na tom, jak vzdělaná a kultivovaná je ta nejméně vzdělaná část populace.

To by se dalo tesat! Přeji krásný víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku, já v koncích nejsem, asi jste přehlédl, že cituji s. Chota.:o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Bylo to myšleno obecně. Všimnul jste si určitě , že i v diskuzích na i-novinách někteří argumentují srovnáním s Hitlerem a pod. dost často. Každý se může zamyslet, jestli to dělá i on a proč.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nebylo to obecně, bylo to na proamerické motorkáře, kteří přijeli na demonstraci KSČM podpořit vládní smlouvu s USA. Na videu vidíte zdivočelé komunisty, kteří se na VEŘEJNÉ KOMUNIKACI snaží shodit motorkáře na zem a dokonce je bijí, zasahuje proti nim policie.
https://www.youtube.com/watch?v=mLeKW4BcIh0

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak typicky české, reaguje humorem
Rusko mocné
Největší
Rusku není rovno
Býti Rusem
to je čest
Rusko to je
.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak Peterková obvinila na svém profilu Nemocnici Vinohrady, že se ji pokoušeli otrávit. Zatím neví čím, ale Pája ji poradil léčbu (asi) protijedy, která ale zatím nepomáhá, neví proč.
Jestli to nebude ten ivermektin a savo, které propagovala. :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Svoboda slova je pěkná věc; míň pěkné je, že přitom je – mimochodem ovšem – také svobodou žvanění a drzosti.
Svoboda tisku je krásná a drahocenná věc; bohužel, že přitom je také svobodou lhaní a sprostoty.
Z osobního přesvědčení jsem pro naprostou svobodu tisku; ale čtu-li někdy ty nebo ony noviny, cítím proti vlastním zásadám, že tohle či onohle by se přece jen nemělo pouštět na světlo denní, ne proto, že je to příliš statečné, ale proto, že je to příliš pitomé.
Volnost slova, ano! volnost pro každou velkou, a třeba divou, a třeba drtivou myšlenku; ale co nás přitom ochrání před volnou a surovou hloupostí?
Volnost mínění, zajisté! ale co nás uchrání před omezeností a zdivočilostí fanatiků kterékoliv politické polopravdy?
Volnost politické akce, bravo! ale – znamená to i volnost šílenství či bídnosti..

Karel Čapek
Pěkný zbytek víkendu!

Nahoru

Re: Česká společnost a PL dnes (7)

"Jak se to vůbec může stát, že děti na základní škole v Opočně na Rychnovsku ponižovaly svoji ukrajinskou spolužačku kvůli jejímu původu? A proč jí jeden spolužák dokonce plivnul do obličeje a pak se k tomu ještě hrdě přiznal? Kdo těmto dětem vytvořil pocit, že se mohou zastávat agresorů a ponižovat oběti?
Přesně tuhle „svobodnou debatu“ vede již léta web Parlamentní listy, který je názorovou tribunou specifické čtenářské skupiny rudých důchodců.
Tento web si nyní koupili majitelé webu Echo 24, který již léta názorově inklinuje k Institutu Václava Klause. Názorový průnik mezi klausovci a rudými důchodci se přitom v pohledu na válku na Ukrajině výrazně rozšiřuje. Klausovci jen umí dát relativizaci zla intelektuální glanc, na jaký se rudí důchodci sami nezmůžou.
Spojení Parlamentních listů a Echa 24 má svoji logiku. Miliardář a spolumajitel obou médií Marek Španěl sdělil serveru Seznam Zprávy, že mu záleží na svobodné debatě a raději prý bude za dezoláta než za pokrytce. Záleží mu totiž na pluralitě názorů. Nechce hlavně, aby lidé s odlišnými názory byli automaticky řazeni do kategorie „proruských kolaborantů“. A také nechce zakazovat mávání ruskými vlajkami.
Stanovil tak pozoruhodnou etickou normu svého nového mediálního domu. Jde tu o obranu svobody pro lidi, kteří adorují čisté zlo. Bylo by přeci pokrytecké se tvářit, že tu nejsou. Proto je také možné jim zvyšovat veřejnou relevanci a v té adoraci zla je podporovat silnou mediální infrastrukturou. Aby měli každý den svoji porci zla dostatečně bohatou. To se týká Parlamentních listů.
Podle pana Španěla by bylo pokrytecké neumožnit debatu, jestli je lepší Ukrajina, nebo Rusko. Každý má přeci svoji pravdu, jak to hlásají Parlamentní listy. A tu debatu skutečně rudí důchodci vedou. A vedou ji i školáci v Opočně. Tak proč tu debatu nevést i na platformě silných médií? To je podle pana vydavatele ta pravá pluralita a ta pravá svoboda slova.
Parodie na svobodu slova a pluralitu názorů v debatě o masakrování lidí má neobyčejnou brizanci a může přilákat spoustu čtenářů každý den. A jak nás to naučily Parlamentní listy, svobodná debata může zahrnovat spoustu témat. Žádné téma přitom není tabu, žádný názor není předem vyřazen. Přeci nám nikdo nebude říkat, co si máme myslet. To je krédo všech fanoušků Kremlu a potíračů údajného západního progresivismu..."

https://www.forum24.cz/jak-zumpa-predstira-svobodu-vydavatel-parlamentnich-listu-a-echa-nam-kaze-o-pluralite

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Byl by kolem podobného případu taky takový mediální cirkus, kdyby se totéž stalo ruské školačce, kvůli jejímu původu. Co myslíte ?
Děti bývají kruté, to zná každý rodič i učitel. Pamatuju si, jak tady před léty pan Tichý vzpomínal na to, jak mu v první třídě několikrát nabančily dvě o trochu starší žákyně a že se jich bál. Pochybuju, že dívky měly nějaký důvod.
Rozdíl mezi tím, jak si svobodu slova a pluralitu názorů představují Marek Španěl a Pavel Šafr je ten, že Španěl nikoho nepřevychovává, zatímco Šafr jen kritizuje ty, kteří vidí situaci špatně, tzn jinak než on. Neumí nechat lidem jejich názor, především není-li shodný s tím jeho. Někteří zde diskutující dělají to samé. Nechte rudé důchodce, ať si debatují o čem chtějí a co je baví. Šafrovi je do toho houby.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

"A co kdyby se totéž stalo pedofilovi? Chudákovi by se posmívali. Lidé dokáží být krutí a netolerantní. Vůbec nedokáží ocenit svobodu citového projevu. Přitom láska k dětem je základ. Pedofilové nikoho nepřevychovávají, zatímco ostatní neumí akceptovat jejich názor. Především není-li shodný s těmi všeobecně uznávanými. Nechte pedofily, ať si dělají co chtějí. Všem ostatním je do toho houby."

Samozřejmě výše uvedené je nesmysl a každému je jasné, že takhle to být nemá. Já tím jenom ukazuju, jak hloupá je argumentace, kterou používají dezoláti, chcimíři a vůbec všichni, kteří se snaží zlehčovat válku na Ukrajině. Navíc tuhle argumentaci mnohdy nemají ze své hlavy, ale papouškují to, co si přečtou v anonymních článcích třeba zrovna na Parlamentních listech.

Je samozřejmě špatně, když se někdo někomu posmívá nebo ho dokonce fyzicky napadne. Zásadní morální faul, který tady zahradník předvedl, je v tom, že ruská školačka může odjet domů do své země a nemusí se bát o svůj život, ale ta ukrajinská bohužel ne!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S. Chot, místní diskuter, na svém profilu se svými spolustraníky vytváří podobné až absurdní situace.
Je tu fašismus!
Spousty urážek Ukrajinců a nadšení i z toho, jak Russové pozabíjeli nějaké ukrajinské děti nevadí. Třeba pod články o zničené přehradě jsem četl různé příspěvky v duchu " Doufám, že ta voda spláchne co nejvíce té Ukrošpíny". To je v pořádku. Když Parlamentní listy napíší článek o Rusovi roztrhaném žraloky a objeví se něco obdobného (neschvaluji), ale podstatně mírnějšího, mají komunisté vánoce.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slava-zralokovi-Jesteze-to-nebyl-clovek-Rus-zemrel-na-dovolene-Cesi-s-vlajeckami-jasaji-737648?fbclid=IwAR39R-qgSyHNAOcvKc7M7i1L9qTODF802wW-OKRKzvsxYSNotyJmztuR9DY

Cituji z článku ty nehoráznosti
„Naštěstí žádný člověk nebyl zraněn,“
„Na frontě by se mu to nestalo", ,, žralok Rusožrout"

Zaznamenal jsem ale i černý český humor- V Rusku píší, že žralok byl vycvičen v Kyjevě, žralok má žaludeční potíže způsobené metály a pod.

S. Chot na svém FB profilu komentuje
Ano, fašismus je na postupu.
Takováto dehumanizace, odlidštění, to už tu jednou bylo.
Nazývá se to Šoa, nebo holocaust.
A tyto lidi neomlouvá, že zrovna nejsou "Ajnštajnové", to Julius Streicher také nebyl, ale nakonec skončil na šibenici!

Kouzelný je příspěvek jeho spolupracovníka, který potvrdil, že fašismus je skutečně na postupu. Tedy mezi straníky
Rudolf Kepka
Mne by se vic libilo kdyby žralok sezral Ukrajince,nebo Amika a vubec nejvic by, byla slava kdyby sezral nekoho z nasi vlady nebo z Ods

Co dodat

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Napsal jste to, Jirkat, dobře. Já se domnívám,že děti neútočí kvůli původu,ale kvůli tomu,že někde- třeba doma, slyší,jak Ukrajinci mohou za osobní a ekonomické problémy.,protože plné břicho a košík je v životě to hlavní. Do známé věty.... nemůžou za vaše posr... životy, můžete jako první slovo dát Cikáni, Židi, Ukrajinci atd. Vždycky se někdo najde, kdo za to může. Ať si táhne domů. Že nemá kam a že by se to mohlo stát i nám- prosímvás, Putin je hodnej,to by neudělal. Horší by bylo,kdyby mi zavřeli v neděli Kaufland...
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

k jirkat:
Máme zákony a činy pedofila se podle nich posuzují. Pedofil nepřevychovává, mluví svými činy. To ví každý, jenom splácáte všechno dohromady. Za názory se snad ještě neodsuzuje, nebo už zas ano ? Za to, co si lidé mezi sebou sdělují, nebo o čem se baví notabene doma snad taky ne. Nebo je to jinak ?

Nahoru

Re: Česká společnost dnes (7) zahradnik - a Čapek

- a zase ta zahradnikova profláknutá demagogie, odkoukaná/naočkovaná z PL.

Antisemitské nebo rasistické výkřiky, i ty maskované o "nepřizpůsobivých", bagatelizace válečných zločinů, chvála Hitlera, Stalina nebo Putina, anarchistické odmítání očkování, výsledků voleb, nebo rovnou výzvy ke svržení demokratického režimu apod. - to všechno nejsou "legální názory", ale nebezpečné pitomosti, proti kterým se slušný člověk musí ozvat.

Některé věci se totiž ve slušné společnosti neříkají, i když je třeba nelze hned stíhat podle nějakého paragrafu. "Věřím až podnes, že je jistých mravních a rozumových pět švestek, po nichž člověk poznává člověka," napsal Karel Čapek v článku Proč nejsem komunistou už před sto lety (1924).

A ještě něco: Dnešní morální krize a kulturní války na Západě se prohlubují právě tím, když si řada lidí blábolí to svoje mezi svými, ve svých bublinách (jak si to představuje z). Zatímco fungování a rozvoj demokratických režimů stojí na zdlouhavém a pracném hledání kompromisů a většinové shody na základních principech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

V neděli jsem byl na pivku s poměrně vzdělanými osobami a bavili jsme se o dezinformacích. Jednoho otec v tom lítá. Syn popisoval jak se to u 75 letého důchodce vyvinulo.
Oni nepoučují. Oni zahlcují, maily, odkazy, články z PL a pod. až se člověk utvrdí, že to jsou jeho názory a postoj, který si sám vytvořil. Ztratí pak sebereflexi, kritické myšlení.
Snažili se přesvědčovat fakty, odkazy odkud ty lži jsou atd. Vše marné. Jen uzavřel ještě více a rozumně se s ním nedá hovořit. Přitom prý to byl dříve inteligentní člověk, orientoval s ve společenském dění, měl přehled. A konec, jiný člověk. Nehnete s ním, jako se zahradníkem. Ještě mají tendenci ovlivňovat další.
Kde jsou ty časy, kdy tu řádili jen Svědkové Jehovovy.
Mimochodem, stal se z toho dobrý kšeft. Teď letí občanky ČSFR. Za pouhých 1500 Kč vám pošlou kartičku a hned jste nový svobodný občan, pro kterého zákony obchodní společnosti ČR neplatí. Stačí se podívat jak kšefty jedou. A nadšené příspěvky. Kupodivu hlavně žen důchodkyň, co mají tak hluboko do kapsy. Kam se hrabou zázračné kastroly!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

O nových občankách lze na FB, shrnuto tady.
https://twitter.com/gisat/status/1667809831623819264

Zblbnout a na blbosti ještě vydělat. Nemalé peníze. Pro doplnění Viktor Garaj, FB
https://www.facebook.com/search/top?q=viktor%20garaj

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, uvítal bych, kdybyste místo proklamativních pomluv zahradníka, taky někdy věcně uvedl, kdy a kde jsem to, co píšete v prvním odstavci napsal. Jsou to jen vaše zlé výmysly, nic konkrétního nemůžete napsat, protože nic takového není.
Slušnou společností vy nazýváte společnost, kde se jednotlivec vzdá svého vlastního uvažování a úsudku a přijme určenou přetvářku a místo skutečnosti užívá tzv. korektnost .
Mimochodem mně se demokratické režimy na západě jeví jinak než vám., nerozvíjejí se, ale naopak přestávají fungovat.
Moldavite a vám mohu potvrdit, že se zahradníkem skutečně nehnete. Nechápu, proč byste s ním chtěl hejbat, Nechte ho v jeho bludu, stejně tak jako nechá on vás.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jely jsme v pátek s kolegyní z jednoho FK na Valnou hromadu Asociace českých filmových klubů do Napajedel. Vedle nás seděli dva muži, čtyřicátníci, byla radost snimi konverzovat. Jeden se věnuje ne tak rozšířenému jazyku, překládá, titulkuje filmy atd. Druhý pracuje v IT. Na konverzační dotaz, proč je naše generace hodně zatrpklá se jistě nedá odpovědět pár větami.Ale na můj výklad, že třeba některé ženy jsou najednou samy, děti daleko, vnoučata taky nebo žádná, začínají nemoci, mládí v čudu,sousedi si koupili auto a jedou do Chorvatska,další sousedka má lepší kytky, než já, k tomu hodně věcí zdražilo, nic moc mne nebaví, číst nechci a oblíbený seriál skončil, tak kdo za to může- přece jednoduše vláda, ta Pekarová, Ukrajinci atd- je to jednoduché řešení, protivník , který za to může se našel . A dřív, jsem podotkla, měli skoro všichni stejně, pokud nebyli soudruhovatí a nepřilepšovali si jinak. Hodně Čechů to nedokáže vydejchat, to rovnostářství. Mladý muž se na mne podíval a otázal se: Vy znáte moji matku osobně?Ona volí SPD, protože on je ten, kdo to vyřeší... Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku snažíte se marně odvést pozornost od podstaty problému. Děláte to ale dobře, jak vás to učí na webech a fórech, které čtete. Více zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Whataboutismus

Předpokládám také, že na to, že se nemáte nechat očkovat jste zcela sám bez vlivu okolního světa. Pravděpodobně ve formě osvícení. Toliko k té ztrátě vlastního uvažování a úsudku.

Demokratické režimy nepřestávají fungovat. Problém je v lidech, kteří v těch režimech žijí a neřeší díky tomu žádné zásadní problémy. Místo toho řeší blbosti. Mají pocit, že mají nárok na všechno, že se o ně má někdo postarat, když se svojí blbostí dostanou do problémů a že si mohou dělat co chtějí, protože jsou přece svobodní. To vše umocněno na druhou vlivem sociálních sítí a mediální manipulací různých zájmových skupin. K tomu přičtěte globalizaci a technologický pokrok, kdy všichni musí být závislí na všech ať chtějí nebo nechtějí, protože jinak by zaostávali. Svět se rychle mění a ne vždy se nám daří na to adaptovat dostatečně rychle.

Protože už také hodně pamatuju, tak vím k jakému pokroku jsme se dobrali díky komunismu a jaký pak byl rozdíl v tom, když jsme se poprvé po 89 podívali k našim západním sousedům. To si dneska už nikdo neumí představit, jak velký rozdíl to byl! Stejně tak, jak za komunismu bylo mírových hesel všude plno ("Mupy mup") a opravdový mír zavládl až po tom, co ten zločinný režim padl. Na to by si měli vzpomenout, nebo si o tom přečíst, všichni ti chcimírové, co to dneska také vyřvávají do světa.
O tom kolik hloupých lidí a psychicky narušených jedinců komunistický režim vytáhl do vedoucích pozic, když ke kvalifikaci stačilo jen mít správnou ideologii aní nemluvím. Tolik blbců pohromadě aby člověk pohledal. Bohužel Ti blbci měli moc a náležitě si to užívali. Zde je férové říci, že stejný problém mělo i fašistické Německo.

Demokracie není ideologie. Demokracie naopak dbá na to, aby v rámci ní mohly koexistovat různé ideologie, ale zároveň aby zabránila průniku ideologií do prostředí, kde je důležitá rovnováha (stát, policie, armáda, soudy). Proto je důležité demokracii chránit, protože nic lepšího jsme zatím nevymysleli. Tedy kromě varianty osvíceného monarchy. Ten se ale blbě hledá a doba trvání tohoto zřízení je omezena délkou jeho života.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku, jenom namátkou z nedávných příspěvků. Přesně např. očkování, plyn s poloviční výhřevností, zlaté neúsporné žárovky a vysavače, které nám zlá EU zakázala. Odkud se vzaly tyto narativy a další podobné?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

K tomu, co napsala paní doktorka. Pod článkem o důchodech, kde pořvávali důchodci o tom, jak je Fiala okrad, jsem si dovolil napsat, že dva důchodci mají dohromady přes 40 tis. (v průměru).
No to jsem si dal. Ale zajímavá byla logika odpovědí. Povětšinou "další, co nám to závidí". Takže vlastně se až tak špatně nemají.
Jedné paní, s nejagresivnějšími příspěvky jsem si dovolil odpovědět, že těch 40tis. ani neutratíme a přispějeme mladým s malými dětmi, kteří jsou na tom hůř. Odpověděla, že mladým by v životě korunu nedala, protože její důchod jsou peníze, o které se oni nezasloužili. Pravda. Odkud se berou ty peníze na důchody asi nepřemýšlí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Jirkovi T: Napsal jste to chytře, přehledně a přesvědčivě, ale z tomu stejně zas "jako" nebude rozumět...

zahradnikovi: Furt stejnej problém. Sice to výslovně neprohlašujete (na to jste opatrnej/rafinovanej), ale opakovaně se tady divíte, když nás pobouří pitomej "názor". A tváříte se jako mudrc, kterýho se ty problémy vlastně netýkají a shlíží na ně s nezúčastněným nadhledem. Poslední příklady: S kým se smí sejít prezident; předkové a předkové; soucit se sedmiletou Polinou je "mediální cirkus"; nechte rudé důchodce, ať si debatují o čem chtějí apod.
A nakonec takticky vycouváte a zmlknete, abyste si počkal na další příležitost k provokování. Ach jo.

Nahoru

Re: Česká společnost dnes (7) konspirační expres

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spolecnost-neduvery-aplikace-klikacka-data-hra-vyzkum_2306120500_pik

Mě výsledek testu potěšil: na naprosté blbosti naletí jen menšina, výraznější "úspěch" mají pouze mýty o islámu (šaríja) a o škodlivosti očkování C-19.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

k jirkat:
Demokratické režimy řeší blbosti, to máte pravdu. Vcelku s vámi souhlasím, nicméně nebudu měnit nic na tom, že si v rámci osobní autonomie budu dál myslet a dělat to, co chci já. Nikoho tím neohrožuju ani neovlivňuju. Jednoduše v diskuzi napíšu, jak to vidím já. Je možné, že se s mým postojem někdo ztotožní. Není to ale můj záměr. Nemohu pochopit, proč to tady některým diskutujícím tak vadí. Vy se k věcem vyjadřujete férově, mohl byste mi to možná vysvětlit .
Já vám osvětlím, proč jsme se nenechali očkovat proti covidu. Do společnosti byl vnesen strach a pak různá omezení, která jej měla udržet. To v nás budilo silný odpor, nebylo to vůbec, že bych něco někde četl . Bylo to osobní rozhodnutí nepodlehnout panice a strachu. Jsem to tady někde i napsal :Já se nebojím, já si věřím.
Vyvolávání strachu z čehokoliv na mě neplatí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já jsem nenapsal, že "demokratické režimy řeší blbosti", ale že "lidé, kteří žijí v demokratickém systému řeší blbosti". To je rozdíl! V kombinaci s dnešní sociální politikou státu lidé nemusí řešit nic závažného a to je důvod, proč si problémy někdy vymýšlí tam, kde nejsou.

V demokracii máme svobodu slova, takže si můžete říkat a psát co chcete. Tedy pokud to bude v mezích zákona. A i když ty meze překročíte, tak je to trestáno velmi mírně.

Proto si do huby nevidí všichni ti, kdo křičí, že je někdo omezuje a/nebo nemohou říkat co chtějí. Není to pravda. Můžou a také to dělají.

Ti samí lidé také zapomínají na to, že jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. Třeba v diskuzích nebo na sociálních sítích, kde bez mrknutí oka hrubě (!) uráží kohokoliv, kdo s nemá stejný názor jako oni.

Další věc na kterou zapomínají jsou morální hodnoty. To jsou věci, které v rámci společnosti považujeme za správné a důležité. Např. jednání ve vztahu k dětem, pomoc slabšímu, nemyslet jen na svůj prospěch, atd.

A pak jsou tu dezinformace. Popírání objektivní pravdy. Tvrzení, že odborníci nám lžou, všechna média nám lžou, wikipedia lže, atd.

Ani jedna z těch věcí není protizákonná. Ve větším množství ale už mohou ohrožovat společnost. Ve vnímání co je správné. Podle čeho se rozhodovat. Jak se navzájem respektovat.

Problém vidím v tom, že docela dost lidí se vzájemně podporuje v dezinformacích a kašlou na morální hodnoty. Média typu PL a sociální sítě tohle jen přiživují. Když se podíváte do historie, tak si snadno dokážete představit, že z toho nic dobrého nemůže vzejít.

Proč se do Vás zde diskutující naváží? No možná protože ve vašich příspěvcích je znatelný vliv výše uvedeného. Jak moc tomu sám věříte, nebo zda to sem dáváte jen pro své pobavení, víte jen vy sám.

A ještě poznámka k tomu očkování. Sám jste byl určitě za minulého režimu očkován proti všemu možnému a určitě jste se tomu nebránil. Pokud jste nevěřil nové vakcíně, tak existuje na internetu dost zdrojů, které i pro laiky popisují jak probíhal výzkum mRNA vakcín a jak fungují. Pokud byste i tak vakcíně nevěřil, tak se znalostí věci byste argumentoval jinak. Kecy o strachu a o tom jak si věříte jen dokazují, že o tom víte prd a že jen jedete na vlně konspirací.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já jenom podotknu dvě věci. Dnes jsem zhlédla výtečný a velmi aktuální dokument podle knihy Sebastiana Haffnera Hitlerův vzestup a pád. Film se jmenuje Poznámky k Hitlerovi.

Jeden z Židů přeživších holocaust tam říká -snad jsem si zapamatovala přesně- Když je lidem dovoleno říkat cokoliv, tak jim taky je dovoleno dělat cokoliv .
A druhá poznámka k tomu covidu a kecech o nějakém vyvolaném strachu- v r,1972 bývalé Jugoslávii vypukla epidemie pravých neštovic. Jeden z poutníků do Mekky, Ibrahim Hoti se nenechal očkovat( v Saudské Arabii i jinde ještě nebyla variola ještě úplně vymýcena), zfalšoval razítko a odjel na pouť. Po návratu nakazil okolí. Onemocnělo "jen" 170 lidí a 40 zemřelo. Kvůli tomu byla zorganizována masivní vakcinace skoro milionů lidí,která těmto lidem zachránila život, o který měli zcela logicky strach.
Pěkné dny přeji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Diskuzí o covidu během covidu zde jsem se záměrně neúčastnil . Pouze ojediněle. Stejně tak diskuzí o válce na Ukrajině. K věcem o kterých nemám jasná a přesvědčivá fakta, se prostě nevyjadřuju. Jinak by diskuze tady byla jenom o tom, co kde kdo četl. Ona už spíš taková už je. Není to diskuze vlastních názorů , lidé mají obavy je vyjádřit, protože se na ně ti ostatní sesypou. Jistě jste si všimli, že lidé, které nechvalně zmiňujete za kritiku všeho tady a teď , jsou z jiné sociální vrstvy. Ta nikam nepíše, mnohdy nemá ani počítač, ale nelituje peněz ani času jet si zademonstrovat třeba do Prahy. To je jejich diskuze, ve výsledku nic.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

K věcem o kterých nemám jasná a přesvědčivá fakta, se prostě nevyjadřuju...?

Kéž by to zahradnik dodržel a přestal provokovat "ve jménu svobody slova": já to sice neříkám, ale je to zajímavej názor... PL mají právo říkat si co chtějí... jsem Rusín, tak se mě preambule ústavy netýká... mediální cirkus kolem sedmileté Poliny... nevnucujte nikomu jedinej správnej názor... demokracie řeší blbosti a přestávají fungovat... nechte rudé důchodce... vyvolávání strachu z čehokoliv na mě neplatí... atd.

O občanské odpovědnosti, solidaritě a morálních hodnotách nic.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Zase typickej debatní krok stranou?

1) Jaký máte "jasný a přesvědčivý fakta" o termínu napadení ČR / aktivaci článku 5 / věku našich synů?
2) Dospělé syny neposílají do války otcové. Buď je k obraně země mobilizuje vláda, nebo se hlásí jako dobrovolníci (a rozhodujou se sami).
3) Mě už by bohužel nechtěli, ale snažil bych se pomáhat jinak.

Ale už s vámi protentokrát končím, škoda času.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

PS moldavitovi: Taky nám s úklidem pravidelně pomáhá Ukrajinka s dcerou, přitom si česko-rusko-ukrajinsky trochu popovídáme. Ale o zásadních věcech se nediskutuje, protože jsou všem jasný.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ... zahradník
Daladier a Chamberlain mluvili jako zahradník. Dokonce se chvástali, že tomu zabránili.
Pak se nestačili divit.
S větším úklidem mi občas pomáhá jedna uprchlice Ukrajinka. Některé se ze Cvikova vracejí, ona nemá kam. Ukazovala mi pěkný domek, práci, školu, které v Charkově měli. Vše Rusy zničeno. Zbylo auto, které dali rodičům, co jsou u příbuzných. A asi by se spousta Čechů divila, jak krásné, upravené a žijící město to bylo. Včetně podzemního metra..
Dnes dala na profil příběh dcery. Od narození až po současnost, kdy je nastoupena ve vojenské uniformě. Odešla dobrovolně. Táta již svoji vlast brání. Je na ni hrdá.
Jiný kraj, jiný mrav. Asi tuší, co by s Ukrajinci bylo, kdyby se jich Rusové zase zmocnili. Věřím, že i Rusíni poté, co se jich SSSR zmocnilo.
U nás je evidentně zase skupina lidí, těšící se na kolaboraci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) 2 ukázky

Dvě názorné ukázky, k jakým koncům vede "zahradnikovsky" chápaná role médií:

Anonymní redaktor PL klade tetě Obermaierové "objektivní" otázky, např.: Fiala se od toho distancoval, ale proč si jeho vláda vede hůř než vláda našich severních sousedů, to neřekl? - Měla by to schytat i vláda? - si asi resort zemědělství moc nepolepší, když ho nově povede další lidovec? - si Petr Pavel hraje na kopírovací stroj Václava Havla ... to jsou od něj pořád jen takové líbivé řeči k ničemu? - Zaujal vás při svém sebechvalném projevu něčím?

https://denikn.cz/1174177/rusky-stihac-si-hral-s-f-35-az-jeji-pilot-plakal-propagande-kremlu-vyprane-pres-dva-weby-pomohl-i-cesky-poslanec/?ref=list
- aneb info/mýtus o převaze ruské výzbroje nad Západem, které z ruského zdroje (před dvěma lety?) doputovalo přes Bulharsko (až teď!) jako aktualita. A ačkoli je to absurdní fake, zblblo i jistého poslance (který má taky právo na osobitý "názor").

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

A další příklad, překroucení výroku PP z nedávné konference:

(TJ. PUTIN) "LHAL, ŽE Západ Ukrajinu manipuluje a ponouká k tomu nejhoršímu, protože chce Ukrajinu využít jako nástroj ve vlastním boji proti Rusku."

Stačí odmazat první dvě slova a je z toho hned pravej opak. Vyrobili to v Rusku a prosťáčci to šíří i u nás (aby si každej moh udělat "vlastní názor" :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ... zahradník.
Jak se může někdo ptát takhle BLBĚ, jinak to slušně vyjádřit neumím. Do války, snad kromě blbého ruSSáka, se nikomu nikdy nechce.Spíš bych se ptal Zahradníků a jemu podobných, jak by se zachovali v situaci, kdy by byla republika napadena a vyhlášena mobilizace? Schoval by se Zahradník a jemu podobní za ty, co by šli bojovat a vyčkal na to jak to dopadne? A pak šel případně potrestat nějaké civilisty, nejlépe bezbranné, kteří za to "mohli"?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) o manželství

Včerejší spory zákonodárců o manželství pro všechny bylo kvůli ochraně duševního zdraví lepší ignorovat:

„Pokud bude dítě vychováváno v gay vztahu stylem, že je normální, když muž má anální sex s mužem, je do budoucna cosi špatně.“ (Jan Síla, SPD)
„U nás na jihu Čech je hovězí hovězí, kuřecí je kuřecí.“ (Šimon Heller, KDU-ČSL)
„Každý muž může uzavřít manželství se ženou a každá žena může uzavřít manželství s mužem, a to bez ohledu na sexuální orientaci.“ (Pavla Golasowská, KDU-ČSL)
„I tyhle zrůdné systémy (tj. od otrokářství po komunismus) zjistily, že jestli ta společnost má fungovat, základní buňkou musí být rodina, založená na manželství, na vztahu mezi mužem a ženou.“ (Aleš Dufek, KDU-ČSL)
apod.

Hájit svobodu slova holt někdy vyžaduje trochu přemáhání - i bizár má svoje zástupce v PS. Ale můžeme ho vyvážit třeba podpisem téhle petice (zatím má 12.000 podpisů) -

https://www.forum24.cz/vyzvu-proti-alianci-pro-rodinu-podepsaly-tisice-lide-za-jediny-den-duka-ji-prirovnal-k-perzekucim-v-50-letech

PS Výroky stranických kolegů zřejmě byly moc na lidoveckého hejtmana Jan Grolicha. „Cítím, že za některé výroky ‚mých kolegů‘ je potřeba se omluvit. Omlouvám se,“ napsal na sociální síti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já nevím, proč úchylové potřebují svůj vztah nazvat zrovna manželstvim? Nic proti jejich soužití nemám, ale ať si najdou nějaký jiný název pro svůj vztah a prosadí si aby byl roven manželství. Napsal jsem úchylové ale možná jsou vhodnější výrazy značící totéž, jen si zrovna žádný nevybavuvju.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) jf?

Ach jo... Pilnější studenti už vědí, že význam užívaných pojmů se v historii mění, např. "telefon" byl v mém dětství úplně jiná věc než dnes, i jf si může doplnit vzdělání třeba tady:
https://queergeography.cz/sexualni-obcanstvi/rovnost-manzelstvi/etymologie-slova-manzelstvi/

Na čundru před víc než 60 lety jsme s bráchou přespali na chalupě, kde trávila prázdniny partnerská dvojice jeho hereckých kolegů. Měl jsem zpočátku smíšené pocity, bylo to pro mě poprvé, ale po pár hodinách jsem už věděl, že jsou oba úplně "normální" a jejich odlišná preference je vůbec nijak nestigmatizuje. Později jsem osobně poznal i pár dalších, v kultuře se často objevujou možná proto, že jsou citlivější (nebo je to tolerantnější prostředí, takže se "to" o nich ví). Šeptalo se to i o jedné sympatické spolužačce z gymplu...

Mnoha světoznámým umělcům a sportovcům ztrpčovali ignoranti a fanatici život (neznámí to víceméně úspěšně tajili), v některých zemích je dodnes, dokonce s přispěním justice, vraždí.

Asi jste se, Jaroslave, s homosexuálem nikdy osobně nepotkal, možná máte ojedinělou špatnou zkušenost, nebo je to jen nedomyšlený "vtipný názor". Měl byste ho smazat, než to udělá redakce. Protože cosi vypovídá jen o vás, nikoli o nich.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No nějak si myslím, že za pár let bude výraz LGBT+ či podobný též politicky nekorektní....A myslím, že jsem jasně řekl, že proti nim nic nemám a s několika jsem se setkal a komunikoval bez problémů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ach jo,úchylové. Zajímalo by mne, jestli by taková slova volili autoři i ve své rodině, tŕeba vůči vlastnímu dítěti . O lidovcích se ani nemá smysl vyjadřovat. Pěkný den z Varů přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No jo, jen do mě. Jen jsem si nějak neuvědomil, že nazývat úchylku úchylkou je dnes nekorektní. Stejně jako cikáni jsou dnes Romové, lůza se nazývá nepřizpůsobiví, černoch afrocosi a podobně....
Odkaz o etymologii manželství jsem si přečetl a jediné co k tomu mohu říci je, že papír snese všechno. Ostatně byly na něm, třeba namátkou, napsány i norimberské zákony....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Asi furt nechápete, že si tady jen děláte ostudu, když to dál jen rozmazáváte. Za pár let totiž budou plky o čistokrevném manželství a úchylkách podobné těm vašim "názorům" už jen historická rarita pro pobavení. Snad se toho ještě dožiju :o)

"Jste sice úchyl, ale nic proti vám nemám?"
Nepřipomíná to nápadně argumentaci typu "nejsem rasista, ale..."?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) svatost manželství

Považuju za potřebné poznamenat ještě toto:

Jedna strana sporů požaduje stejná práva pro všechny (důchod pro vdovce, dědění, adopce, informace lékaře o pacientovi atd.), ta druhá říká "ano, ale" - a zasekla se na jediném pojmu/mýtu (viz jarda), jako by hrozil zánik jakési posvátné instituce.

V zastupitelské demokracii nejde o soutěž v tom, kdo originálnějším způsobem zesměšní stranu protivnou, ale potřebujeme najít většinový kompromis (veřejné mínění už se k němu vlastně dopracovalo). I hejtman Grolich v rozhovoru pro Deník N říká, že sám ještě neví, jak bude nakonec hlasovat, ale nechce ani citovat "hitparádu blbých výroků", za které se jménem strany omluvil.

Argumenty by měly být na úrovni XXI. století (včetně těch vědeckých, jarouši!) a neměly by připomínat středověk, inkvizici, právo šaría nebo nacisty ("úchylové" označení v koncentrácích růžovým nebo černým trojúhelníkem).

PS Afrika, náš vzor?
https://echo24.cz/a/SBbHt/10-statu-sveta-kde-se-homosexualita-stale-tresta-smrti-podivejte-se

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

12 let jsem oddával. Kolikrát jsem řekl "dnes vstupujete do posvátného stavu manželského"? Ani nevím, ale jistě i to formuje taky společenské vědomí. Tak se nelze někdy divit.
Jednou jsem byl na velké párty, kdy hostitel, žijící v Londýně uvítal i dost svých spolupracovníků, Britů.
Po juchání a půlnoci najednou koukám, že se dvě ženy vášnivě líbají. No buď si, nějak mi to nevadilo. Jenom že po chvíli začal praktikovat pár mužů. To jsem byl trochu v šoku, přišlo mi to, jak říkají němci, ekelhaft.
Časem o tom přemýšlím, láska je vlastně chemie, stejně jako moje tehdejší reakce. Určitý stav mozku, vybuzený procesy, které se v něm dějí.
A říkám si, jim asi bude ekelhaft běžné chování heterosexuálních párů. Nemohou za to. Tak proč je odsuzovat. Oni musí být tolerantní, nebo se to naučit. Tak musím být tolerantní i já.
Práva by měli mít stejná. Výstižně se kdysi vyjádřil prezident Havel
"Co mě na celé debatě kolem toho tématu nejvíc zaujalo, byla naprosto absurdní ideologie páně Kalouskovy strany a prezidenta republiky ( Klause), že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl Havel.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tady asi nenajdeme společnou řeč a, jak píše pan Tichý "nejsem rasista, ale...", je to HODNĚ dávno, tenkrát jsme si dělali legraci (blbými řečmi) "nenávidím rasismus a černochy". To je už samozřejmě úplně mimo. Nová doba už mě nějak míjí a brzo umřu takže (už beze mě), vzhůru k novým zítřkům, kdy bude bez ohledu na pohlaví mít manželství každý s každým, jak si kdo vzpomene a usmyslí (někde už to snad jde nebo půjde i s pejskem, kočičkou nebo kravkou či jiným božím tvorem). Určitě znají diskutující pojem "Overtonovo okno", už jsem zaznamenal, že se ozývají i pedofilové s tím, že také mají svá práva a co se zdá nemožné dnes, je již zítra normální. Už to začíná společnými záchody na školách a podobně. Pravda, co bych za to tenkrát, když mi bylo 1x, dal, prohlásit se za děvče a chodit je okukovat ve sprchách....

Nahoru

Re: Česká společnost a rodina dnes (7)

Přece jen myslím, že místo blouznění o jakési ideální tradiční rodině (která mimochodem nikdy neexistovala) by strana protivná konečně měla začít reflektovat realitu: nemanželské děti, samoživitelky a neplacené výživné, sociálně vyloučené lokality, obchod s chudobou, exekuce, odebírání dětí, dětské domovy a kojeňáky, drogy, dětská prostituce, ve stejných krajích taky úspěch extrémistů ve volbách atd. - to jsou problémy, které se týkají právě heterosexuálních párů.

Neviditelná ruka trhu po listopadu ´89 situaci ještě zhoršila. A pořád chybí celostátní koncepce/systém, jak problémy aspoň zmírnit. Neziskovky, pěstouni, adoptivní rodiče (ano, i ti stejnopohlavní!) to sami nezvládnou...

Viz například
https://denikn.cz/1181711/dvacet-mist-v-cesku-kde-je-z-rodin-odebirano-nejvice-deti-unikatni-analyza-ukazuje-na-provazanost-s-exekucemi/?ref=list
(v našem kraji je mezi nimi Rumburk a Varnsdorf)
a
https://denikn.cz/1181715/do-bezvychodne-situace-se-uz-v-podstate-narodi-stat-selhava-rika-k-odebirani-deti-z-rodin-expertka/?ref=list

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

"A pořád chybí celostátní koncepce/systém, jak problémy aspoň zmírnit." Nevidím jak by stát mohl pomoci, snad jen sankcemi za nedocházku do školy, protože (aspoň podle mého názoru) jedině vzdělání ( a to ne vždy ) může pomoci každému, kdo je ochoten aspoň trochu se učit. Lidská blbost nezná mezí a pokud si někdo půjčí peníze s tím, že zaplatí několikanásobek, není mu asi pomoci. S tím stát a různé pochybné neziskové organizace nic nenadělá, kdyby se na hlavu stavěl. Jinak řečeno : úplná ochrana proti blbcům není možná, protože blbci jsou úžasně vynalézaví. Třeba v tom, jak přijít o peníze. Za komunistů nebyly hrací automaty tak se hrál "gotes" jinak též "plátýnko" a jiné hazardní hry a bylo úplně stejně snadné přijít o peníze jako dnes na hracích automatech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Váš slovník sám o sobě leccos prozrazuje: stát nic nenadělá... pochybné neziskové organizace... ochrana není možná... Asi nevíte, že důsledkem je kriminalita, agrese, psychické následky a další sociální patologie, která nás všechny nakonec stojí mnohem víc než promyšlená prevence. Pro začátek by například stačilo změnou zákonů konečně zabránit nemorálnímu obchodu s chudobou (a přestat platit příspěvek na bydlení do kapes spekulantům) nebo přísněji regulovat tzv. nebankovní půjčky (milostivá léta jim bohužel nezabrání)...

Expertka v doporučeném článku:

...To vše ukazuje na chybějící dlouhodobou strategii či koncepci státu, která by jasně řekla, čeho chce v daném čase dosáhnout a jaké cíle chce prosadit.
Jednotlivé kraje či regiony by pak mohly cíle koncepce rozpracovat na míru svým regionálním specifikům a v konkrétních obdobích by vyhodnocovaly jejich dopad na život rodin s dětmi ohrožených chudobou.

...Dejme tomu, že si stát stanoví do deseti let snížit počet dětí umístěných mimo rodinu. Na regionálních úrovních propojí všechny činnosti a služby, které jsou k tomu potřeba, a jasně definuje, co se pro to udělá.
Jak na úrovni lidí žijících v chudobě, tak na úrovni institucí a komunit – sociální pracovníci státní správy, sociální a dobrovolnické služby, školství, zdravotnictví…
Na absenci promyšlené a propojené státní koncepce poukazuje i to, že se v posledních letech téměř každý rok a půl novelizuje zákon o sociálně-právní ochraně dětí...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Až tak daleko od sebe v tomto případě názorově nejsme. Problém je jak to v praxi vyřešit.
- Pro začátek by například stačilo změnou zákonů konečně zabránit nemorálnímu obchodu s chudobou (a přestat platit příspěvek na bydlení do kapes spekulantům). Vidíte nějaké schůdné řešení zákonem? Ve státě kde má nájemník nad nájemcem navrch ( zbavit se nájemníka který neplatí a devastuje byt je v nějakém rozumném čase nemožné ) si takového nájemníka vezme jen ten, kdo na tom nějak vydělá a podle toho ty byty také vypadají. Řešením by byly obecní chudobince, ale to by se ozvaly zmíněné neziskové organizace s pokřikem o důstojnosti a podobně. Nevím co je důstojného na tom stát každý měsíc s nataženou rukou na sociálce ale budiž.

- nebo přísněji regulovat tzv. nebankovní půjčky (milostivá léta jim bohužel nezabrání)...Jak chcete tomuto zabránit zákonem? Už jsem výše zmínil, že kdo chce o své peníze přijít, tak si cestu vždycky najde.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Rozdíl je mezi "je to marný, nedá se dělat nic" - a dělat aspoň něco, viz expertka. Je to na odpovědnosti poslanců a trvá to roky. My dva to tady nevyřešíme, protože nemáme potřebný detailní vhled ani pravomoc.

PS Debata zřejmě končí, tak ještě citát (VH) místo tečky za tématem:
„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Tak je nám to vštěpováno Babišem, Okamurou, Raichlem a dalšími. Důchodci žijí v bídě a jsou žebráci. A mnozí z nás důchodců na to rádo slyší. Ale je tomu skutečně tak? Z vlastní zkušenosti jsem psal že ne, těch 40 000 Kč v průměru a ni neutratíme při normálních nákladech. A čísla a srovnání s okolními zeměmi to jenom dokládají.
Průměrný český důchod se v červnu přehoupl přes 20 tisíc. Činí aktuálně 20 216 korun. Slovenský důchod je v přepočtu o 5169 korun nižší. Polští důchodci mají z našich sousedů státní penze nejchudší – necelých 12 tisíc korun.
Kupodivu Němci berou jen Němci 1080 eur (25 746 Kč), To mne překvapilo
Další srovnání i negativa zde
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-duchody-pojisteni-duchody-na-rekordu-cech-si-z-nej-ale-koupi-mene-nez-nemec-rakusan-i-polak-233708#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Nedávno do médií sdělil expremiér Babiš výši svého důchodu. Prý asi 22 tisíc. No, to musel pěkně oj… finančák…Jak se říká Zloděj křičí chyťte zloděje… Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jako důchodce to tvrzení o chudobě můžu potvrdit. Ve svých téměř 69 letech jsem si, spolu s dvěma stejně postiženými, mohl dovolit jen 15 denní dovolenou na kole (z Nového údolí přes Passau, Innsbruck, Veronu, Padovu, Benátky, Udine, Tarvisio, Villach, Passau, Nové Údolí) bez použití kempů se spaním pod širákem kam dojedem. Stálo to cca 9 000Kč, z toho asi 1200 vlak (Praha-Nové údolí, na Brenner a pak do Bad Gastein a Nové údolí-Praha). Nejdražší bylo požívání piva, jídlo stojí jako u nás, třeba v Itálii SKVĚLÁ pizza za 7-9 euro přičemž velikost je taková, že to jeden člověk nemůže najednou sníst (to byla ta menší, neumím si představit jak velká je ta VELKÁ). Takže i chudý důchodce si může užít světa co hrdlo ráčí.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Pro 10. Červenec 2023 - 17:21 | Lenka Sepsová

Dobrý den.
Myslím, že nenávist Vám zatemňuje úsudek. Výše důchodu nesouvisí s "finančákem", ale s ČSSZ, a u osob, které nekonají "závislou činnost" vede placení jen minimálních záloh k důchodům ještě nižším.
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Myslím si, že k nenávisti má vztah některých z nás hodně daleko. Je to spíš vztah, který získáte k psímu exkrementu když do něj šlápnete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No, já nevím. Když jsem byla OSVČ, tak jsem dávaly výpisy z banky, kde byly platby od pojišťoven,dále doklady o přijatých platbách cash,výdaje za plat sestry, uklízečky, za energie, zdrav. materiál, nájemné atd.- prostě příjmy a výdaje - měsíčně svému účetnímu. Každým rokem se zálohy na platbu soc. a zdravotního poj. vyměřovaly podle toho, kolik peněz jsem danila a posílala po odečtení všeho, co se dle zákona v daňovém přiznání, dávaném na finančák, odečítalo. V dubnu a květnu jsem doplatila zdrav. a sociální nebo byl přeplatek. Žádné minimální zálohy nebyly.A podle toho, kolik peněz bylo zdaněno, byly vyměřeny veškeré zálohy na další rok. A z toho se taky vypočítával důchod . Kolik bylo započteno od studií apod.obsahoval podrobný rozpis po letech, od doby studií, který přišel s prvním důchodem. letech mám doma, No, tak když Bureš má asi 22 tisíc, tak byl buď takový střední OSV Č, nebo docela chudší zaměstanec, nebo prostě nepřiznával. Pokud teda není herec či varietní umělec, ti si nemuseli platit sociální pojištění, když podnikali podle jiného zákona. Nemuseli si platit zálohy, ale mohli a když si neplatili a nešpórovali jinak, tak občas pláčou v bulváru, jaký mají nízký důchod. Mají ho takový, kolik odváděli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Samozřejmě, že zatemněný mozek má s. Chot. Nejprve se spočítá výše daně pro finanční úřad a poté se z výsledku spočítá výše sociálního a zdravotního pojištění.
Každý, kdo alespoň část roku podniká a není plátcem paušální daně, musí podat přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu, vypočítat výši pojistného a zaplatit ho.
https://www.businessinfo.cz/clanky/jak-vyplnit-prehledy-o-prijmech-a-vydajich-na-socialni-a-zdravotni-pojisteni-2/
Samozřejmě to byla ojebávka, vím podle sebe
https://echo24.cz/a/S2huP/babis-duchod-22-tisic-vypocet-ministr-jurecka
A ještě horší je, že Češi rekordně chudli, díky inflaci, kterou táhly hlavně ceny potravin. Psal jsem, že se občas v Penny objevila kuřata, docela levná. Byly z Polska.
Zato Babiš si mastil kapsu, místní agrobaron zvýšil zisk jen u kuřat o 165%
https://www.newstream.cz/money/babisova-firma-vodnanska-drubez-z-koncernu-agrofert-loni-navysila-zisk-o-165-procenta
A celý Agrofert pak zvýšil zisk dvakrát, táhly to hodně také hnojiva, na něž jsou odkázáni naši zemědělci
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/agrofert-zisk-andrej-babis-cena-plynu_2307051058_har

Ale je to chytře vymyšleno. Babiš si mastí kapsu a lidi jsou nas....í, jak je draho. Dobrý základ pro příští volby.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Dneska to do bezpečí jinak než do Ostravy nešlo :-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Zahradníku, vážně tak moc máte potřebu budit zdejší zoombies pro boj jednoho proti pěti?! Určitě máte navíc! Sorry, ale I-N už dávno zemřely... Vše krásné Vám, hlavně dobré zdraví! Stejně tak všem zoombies!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já vím, ale když ono mi to nedá .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Hm, naprosto Vám rozumím! Ze zvyku i já občas kliknu, jaká je produkce zoombies po požití Guttalaxu. Byly doby, kdy tisícovka čtenářů byla takřka normou, reakce četné, mnohdy oslovující... Aktuálně ani zbla ničeho, tedy ani myšlenek... Jasně, psali to zde už jiní, stalo se...

Nahoru